Piechociński
                            źródło: Ministerstwo Gospodarki

Prezes Izby: Janusz Piechociński

Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 - 2015

Janusz Piechociński pełnił funkcję Wicepremiera i Ministra Gospodarki w latach 2012 – 2015. Podczas swojej kadencji uczestniczył w spotkaniach na najwyższym szczeblu z przedstawicielami ponad 120 państw, aktywnie promując polską gospodarkę i jej produkty, a także zachęcając do inwestycji w Polsce. Z wykształcenia ekonomista, posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu analiz ekonomicznych oraz wspierania inwestycji. Zorganizował i przewodniczył licznym misjom biznesowym, których celem było zacieśnianie kontaktów gospodarczych między Polską a jej partnerami biznesowymi. Aktualnie pełni funkcję Prezesa Izby Handlowo – Przemysłowej Polska Azja oraz doradza zarządom spółek
giełdowych w Polsce.

W trakcie pełnienia funkcji Wicepremiera i Ministra Gospodarki uczestniczył w licznych spotkaniach promujących polską gospodarkę, w tym m.in.:

.
źródło: deccanchronicle.com

Szczyt Globalny Vibrant Gujarat 2015 - The Global Business Hub 7th Global Summit i towarzyszące mu Polsko-Indyjskie Forum Biznesu. Na zdjęciu: Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych J. Kerry, Premier Indii N. Modi, Premier Bhutanu T. Tobgay, Wicepremier J. Piechociński oraz Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon. W wydarzeniu wzięło udział ponad 10 tys. przedstawicieli biznesu i administracji rządowej z ponad 100 krajów, a krajami partnerskimi były Australia, Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Wielka Brytania, Holandia, RPA i Singapur.

.
źródło: Ministerstwo Gospodarki

Wizyta Prezydenta RP oraz Misja Gospodarcza Wicepremiera J. Piechocińskiego do Mongolii i Korei Płd. Udział w Szczycie gospodarczym oraz spotkanie z Prezydentem Korei Płd. panią Park Geun Hie oraz z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Republiki Korei.

 

 

 

 

 

Forum Biznesowe Polska-Tajlandia. W spotkaniu wzięła udział premier Królestwa Tajlandii Yingluck Shinawatra oraz wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

.
źródło: Ministerstwo Gospodarki

 

Spotkanie z Ministrem Gospodarki Zjednoczoncyh Emiratów Arabskich Sultanem Bin Saeeda Al Mansouri w ramach misji gospodarczej do Dubaju i Abu Dhabi.

.
źródło: Paweł Supernak / PAP

 

Spotkanie z Premierem Japonii Panem Shinzō Abe w ramach misji gospodarczej do Japonii.

.
źródło: Ministerstwo Gospodarki

 

Rada Izby

. Hoang Xuan Khang, Przewodniczący sekcji ASEAN
Pełnomocnik Stowarzyszenia Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce, Prezes spółki HXK oraz Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w ASG-PL. Aktywnie działa na rzecz rozwoju dialogu gospodarczego pomiędzy przedsiębiorcami z Wietnamu i Polski. Posiada bogate doświadczenie doradcze w obszarze strategiczno – finansowym. Pracował m.in. dla Deloitte, Bain & Company oraz Goldman Sachs. Absolwent University College of London oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
. Jan Jakimowicz, Przewodniczący Sekcji Indyjskiej
Profesor Jan Jakimowicz jest kanclerzem Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie. Jest członkiem Rady Izby odpowiedzialnym za rozwój i współpracę międzynarodową w obszarze edukacyjno – gospodarczym. Profesor Jakimowicz jest jednocześnie Przewodniczącym sekcji Indyjskiej i odpowiada za kontakty oraz promowanie działań inwestycyjnych na terenie Indii.
Felix-Qi-Wang Felix Qi Wang, Przewodniczący Sekcji Chiny.
Pan Felix Qi Wang jest Wicedyrektorem Generalnym GD Poland, największego w Europie Środkowo – Wschodniej Centrum Chińskiego, z którym związany jest od 1999 r. Ukończył wydział nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i posiada bogatą wiedzę dotyczącą handlu i rozwoju biznesu zarówno w Polsce, jak i w Chinach.

 

Wojciech Burdecki – Pan Wojciech Burdecki posiada bogate doświadczenie związane z inwestycjami na terenie krajów WNP. Aktualnie zajmuje się inwestycjami na terenie Kazachstanu, specjalizuje się w branży budowlanej.

Wojciech Klepacki – Pan Wojciech Klepacki reprezentuje firmę Pronar Narew, jednego z największych graczy specjalizujących się w produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych. Odpowiada za handel międzynarodowy – posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu firmy na rynkach wschodnich.